Strona głównaUncategorizedPiękny uśmiech dzięki nowoczesnej stomatologii - odkryj zalety implantów zębowych

Piękny uśmiech dzięki nowoczesnej stomatologii – odkryj zalety implantów zębowych

Wiele osób szuka dobrego stomatologa, który pomoże im utrzymać zdrowe zęby i uśmiech. Na szczęście, na rynku istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, w których pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę i leczenie, w tym na profesjonalną implantologię.

Na co zwrócić uwagę poszukując gabinetu zajmującego się implantami zębowymi?

Zębowe implanty to specjalne konstrukcje, które zastępują brakujące zęby. W Warszawie (np. implanty Warszawa), jak i w wielu innych miastach w Polsce, pacjenci coraz chętniej decydują się na ten rodzaj leczenia, który pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu i funkcjonalności zębów. Implanty są najlepszym rozwiązaniem w przypadku braku jednego lub kilku zębów, a także w przypadku całkowitej utraty uzębienia.

Jeśli szukasz dobrego dentysty do wstawienia implantów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, warto wybierać gabinety stomatologiczne, które specjalizują się w wykonywanie implantów – nie każdy gabinet stomatologiczny się podejmuje tego zadania a niektóre wykonują implanty tylko sporadycznie.

Kluczowe jest, aby stomatolog miał doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów. Poza tym, liczy się podejście do pacjenta. Można porozmawiać z kilkoma gabinetami stomatologicznymi – porównać ceny oraz opinie pacjentów. Warto podjąć decyzję na spokojnie po porównaniu ofert od kilku gabinetów.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Dokładne wytyczne dotyczące przygotowania się do zabiegu oczywiście przedstawia stomatolog. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia stan jamy ustnej oraz zleca wykonanie odpowiednich badań. Z reguły jest to diagnostyka radiologiczna przeglądowa oraz diagnostyka tomograficzna. Oczywiście bezpośrednio przed samym zabiegiem koniecznie trzeba zadbać o higienę jamy ustnej.

Sam zabieg trwa około 30–60 minut. Natomiast kluczowy jest proces gojenia. Dziąsła z reguły goją się w około 10-14 dni. Natomiast proces integracji implantu z kością zębową jest znacznie dłuży. Z reguły trwa od 3 do 6 miesięcy, ale czasami może się przedłużyć.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne