Strona głównaUncategorizedPompy do przepompowywania cieczy

Pompy do przepompowywania cieczy

W każdej dziedzinie gospodarki zarówno w kraju jak i na całym świecie układy hydrauliczne spełniają bardzo ważną rolę. W wielu firmach pompy do przepompowywania różnego rodzaju cieczy spełniają bardzo ważną rolę. Na rynku spotkać można pompy do wody, AdBlue, oleju silnikowego, napędowego, hydraulicznego, olejów przepracowanych oraz specjalne pompy do cieczy, kwasów agresywnych.

Pompy w gospodarstwie rolnym

W gospodarstwach rolnych stosuje się np. pompy do wody, które muszą pompować wodę w celach spożywczych dla zwierząt lub do podlewania np. sadów i ogrodów. W rolnictwie coraz większą popularność zyskują urządzenia do przepompowywania paliwa, pompy do dystrybutora oleju w gospodarstwach rolnych służą do tankowania pojazdów i maszyn rolniczych. Tankowanie pojazdów a miejscu pracy maszyny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ niesie to za sobą oszczędność czasu i pieniędzy. Nawet wyjazd na stację paliwa oddaloną o kilka kilometrów od miejsca gdzie pracujemy niesie za sobą wiele kosztów. Poza kosztami dojazdu, który musimy ponieść na dojechanie na CPN, ponosimy również pracy operatora sprzętu, ważną sprawą jest również pełna kontrola nad wydawanym paliwem, jeżeli posiadamy własny zbiornik w gospodarstwie, oraz jedna faktura zbiorcza za wydane paliwo.

Pompy paliwa w transporcie drogowym

W transporcie drogowym zarówno tym krajowym jak i międzynarodowym, zużywane są bardzo duże ilości paliw płynnych głównie oleju napędowego w mniejszym stopniu benzyny i AdBlue. Zużycie oleju napędowego przez firmy transportowe jest bardzo duże, dlatego większość firm posiada w swojej bazie dwupłaszczowe zbiorniki do tankowania pojazdów wyposażone w układ dystrybucyjny składający się z pompy do paliwa, licznika przepływu, filtra lub separatora, węży tłocznego i ssawnego oraz pistoletu do tankowania samochodu. Posiadanie zbiornika z wydajną pompą do tankowania samochodów ciężarowych zapewnia nam szybkie zatankowanie każdego pojazdu mechanicznego w dość szybkim czasie. Ponadto osoba odpowiedzialna za gospodarkę paliwową w firmie ma pełną wiedzę nad wydawanym paliwem

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne