Strona głównaUncategorizedSłonecznik w doniczce

Słonecznik w doniczce

Wspaniałe kwiatostany ozdobnych słoneczników mogą ozdobić rabatkę, a także idealnie nadają się do uprawy w doniczkach i skrzynkach okiennych. Do tego lepiej nadają się odmiany karłowate.

Nazwa tego gatunku pochodzi od słów greckiego pochodzenia, co oznacza słońce i kwiat. Niestety po kwitnieniu roślina umiera.

Kwiat urodził się w Ameryce Północnej i jest uważany za symbol w Kansas. Słonecznik to nie tylko piękna roślina, ale przynosi wiele korzyści. Na przykład olej słonecznikowy powstaje z jego nasion.

Jeśli uprawiasz słonecznik w doniczce ze zniżką, gdzie jest dużo słońca, to nie potrzebuje górnego opatrunku. Ale jeśli rośliny są w doniczce i są w domu, kwiat potrzebuje ciągłego nawożenia specjalnymi nawozami. Słonecznik jest rośliną, która kwitnie dość obficie.

Dekoracyjny słonecznik to bezpretensjonalny rocznik. Gatunki karłowate nie potrzebują wsparcia. Sadzonki są uprawiane niezależnie od nasion i można je również kupić w specjalnych sklepach. Najlepiej rośnie na torfie.

Słoneczniki wymagają obfitego podlewania, ale doniczka nie powinna znajdować się w wodzie. Podczas uprawy roślin w małych pojemnikach należy stosować złożone nawozy. Jeśli kwiat rośnie w szufladzie balkonowej, najlepiej użyć specjalnych granulek.

Doniczki są umieszczane w słonecznym miejscu, lepiej jest, jeśli jest to szklarnia. Jak tylko nasiona wykiełkują, w doniczce musi pozostać jedna silna sadzonka. Jeśli temperatura w pomieszczeniu wynosi dwadzieścia jeden stopni, nasiona wykiełkują po kilku tygodniach. W razie potrzeby możesz karmić obornikiem. Na początku lata rośliny są już przesadzane do doniczek o odpowiednich rozmiarach. Słoneczniki są wprowadzane do ogrodu, gdy kwitną letnie kwiaty, będą pięknie ze sobą łączone.

Z nazwy jasno wynika, że ​​słonecznik kocha słońce, ale może wytrzymać lekkie zacienienie. Jeśli słonecznik wyrasta z domu, wtedy przy wietrznej pogodzie często spada. Aby tego uniknąć, konieczne jest zainstalowanie niezawodnych podpór. Jak uprawiać słoneczniki czytaj więcej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne