Strona głównaUncategorizedZajęcia sportowe w przedszkolu

Zajęcia sportowe w przedszkolu

Wybierając przedszkole, rodzice kierują się opiniami, lokalizacją, a przede wszystkim ofertą programu i zajęć dodatkowych. Dziecko można zapisać między innymi na języki obce, szachy, dogoterapię, a nawet robotykę. Ciekawą propozycją są różnego rodzaju zajęcia sportowe. Mówi się, że sport to zdrowie. Warto zadbać o to, żeby już najmłodsze dzieci rozumiały to przesłanie.

Gimnastyka, rytmika i sprawność

Wśród klasycznych zajęć oferowanych w przedszkolu (np. przedszkole Szczecin) znajduje się gimnastyka. To szerokie pojęcie, obejmujące wiele różnych rodzajów zajęć. Gimnastyka korekcyjna ma charakter głównie profilaktyczny. Jej celem jest zapobieganie wadom postawy takim jak płaskostopie, czy skrzywienie kręgosłupa. Istnieje wiele metod na urozmaicenie takich zajęć. Ćwiczenia w parach pozwolą rozwijać umiejętność współpracy i dzielenia się własną przestrzenią. Użycie dodatkowych gadżetów, takich jak plastikowe butelki czy drewniane zabawki wzmocni sprawność ruchową i motoryczną.

Doskonałą zabawą dla maluchów jest nauka prostych układów choreograficznych. Rytmika wspaniale wspomaga rozwój koordynacji ruchowej. Dodatkowo dzieci ćwiczą pamięć, budują poczucie rytmu i zdobywają wiedzę o wybranych tańcach.

Teoria i współzawodnictwo

Przedszkolne zajęcia sportowe to nie tylko okazja do zadbania o sprawność fizyczną. Nauczyciele mają możliwość przekazania wiedzy teoretycznej na temat różnych sportów. Dzięki temu dziecko może rozwinąć w sobie zainteresowanie konkretną dyscypliną. Jeżeli dodatkowo maluch ma okazję spróbować różnych aktywności, to świetnie! Być może zainteresuje się sportami grupowymi, takimi jak piłka nożna lub pójdzie w innym kierunku, na przykład judo.

Ważną lekcją płynącą ze sportu jest nauka współpracy i zasady fair play. Żeby coś osiągnąć, trzeba działać wspólnie. Sport działa korzystnie na rozwój osobowości. Uczy dyscypliny i pokory. Korzyści płynących z ruchu i aktywności fizycznej jest wiele. Warto zadbać o to, żeby nawet najmłodsze dzieci miały okazję do budowania zdrowych nawyków.

Więcej na temat zajęć dodatkowych dla przedszkolaków można przeczytać na: żłobek Wola.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne