Strona głównaUncategorizedAromaty do tytoniu - czy można samodzielnie nadać smak tytoniowi?

Aromaty do tytoniu – czy można samodzielnie nadać smak tytoniowi?

Dziś nie możemy już kupić papierosów aromatyzowanych. Zniknęły ze sklepów nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Dlatego by cieszyć się ciekawym smakiem tytoniu palacz powinien skorzystać z pomocy, jaką dają aromaty do tytoniu. Użycie tego dodatku może zdecydowanie polepszyć zarówno smak, zapach oraz wilgotność, a przez to jakość suszu tytoniowego.

Czy aromaty do tytoniu są bezpieczne?

Choć samo palenie nie jest najzdrowszym zajęciem, to większość palaczy na pewno zada sobie takie pytanie. W końcu nie chcemy, by codzienne zajęcie przysporzyło kłopotów zdrowotnych ponad miarę. Na szczęście odpowiedź jest uspokajająca – choć dostępne na rynku produkty mogą być naturalne lub syntetyczne – to można wstępnie założyć, że wszystkie dostępne w ogólnej sprzedaży są względnie bezpieczne jako substancje dopuszczone do obrotu.

Jakie smaki są dostępne, czy są wydajne?

Popularność zdobyta przez aromaty do tytoniu spowodowana była początkowo wycofaniem z rynku papierosów mentolowych, przez co może się wydawać, że to właśnie mentolowy aromat dominuje na rynku. I choć jest on oczywiście bardzo popularny, to możemy dziś wybierać z całej gamy produktów w bardzo wielu rodzajach, a wśród nich owocowych, czekoladowych czy waniliowych, miętowych, kawowych, herbacianych. Mają one różną wydajność: dużo łatwiej uzyskać w tytoniu wyraźny aromat mentolowy niż silny smak owocu, jednak już 10 ml produktu powinno wystarczyć na zapewnienie aromatyzowania ponad 1 kg tytoniu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W produkt, który może wpływać na nasze zdrowie powinniśmy zaopatrywać się tylko w sprawdzonym źródle. Powinien nim być znany sklep stacjonarny, najlepiej wcześniej sprawdzony, a jeśli zakupy robimy przez Internet – warto zapoznać się z opiniami o nim. Aromaty do tytoniu, które otrzymamy bezwzględnie powinny być szczelnie zapakowane, a opakowanie musi chronić produkt przed światłem słonecznym, które w dłuższym okresie pozbawia je ich właściwości.

Jak używać aromatów?

W Internecie łatwo znajdziemy porady i wskazówki na ten temat. Dobrze jest korzystać z doświadczenia innych, jednak warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zalecenia i instrukcje producenta, gdyż produkty z różnych źródeł mogą różnić się właściwościami. Ich producent powinien pokierować nas tak, by aromaty do tytoniu pozwoliły nam najlepiej cieszyć się ich smakiem.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne