Strona głównaBiznesCentrum handlowe królestwem sprzedaży

Centrum handlowe królestwem sprzedaży

Centra handlowe to miejsca, które skupiają w swoich budynkach przede wszystkim masę sklepów. Chyba każdemu centrum handlowe kojarzy się z widokiem ogromnej liczby produktów, możliwych do kupienia.

Przeważają produkty odzieżowe, ponieważ właśnie tego typu sklepy zajmują najwięcej powierzchni w centrach handlowych. Tak przynajmniej, według wielu raportów, jest w Polsce. Nie to jest jednak najważniejsze, jeśli chodzi o charakterystykę tej działalności. Z czego zarabia centrum handlowe? To jest pytanie, które chyba najbardziej nurtuje wszystkich zainteresowanych. A jeszcze bardziej zastanawiające jest inne. Ile zarabia w ciągu roku centrum handlowe? Na pierwsze z wymienionych pytań raczej nietrudno udzielić odpowiedzi. Głównym źródłem zysków centrum  handlowego jest wynajmowanie powierzchni sprzedażowej i reklamowej. Sprzedawcy prowadzący działalność w budynku centrum handlowego muszą bowiem płacić nierzadko spory czynsz, aby móc sprzedawać klientom swoje produkty. Oczywiście robią to, bo tylko w centrum handlowym mogą liczyć na tak duże zyski ze sprzedaży swojego asortymentu. Z kolei na drugie pytanie odpowiedź nie jest już tak oczywista. Każde centrum handlowe będzie bowiem zarabiało inne kwoty. Wszystko zależy od tego, jak wysokie opłaty np. za energię elektryczną płaci dane centrum. Ważne jest także to, jak skutecznie wśród klientów dane centrum handlowe się promuje. Wiadomo bowiem, że czym większa sprzedaż wśród najemców powierzchni, tym wyższy może być czynsz.

Tak, więc zyski z działalności centrum handlowego pośrednio zależą przede wszystkim od liczby klientów go odwiedzających.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne