Strona głównaBiznesCiepła i czysta woda w basenie ogrodowym - pompy ciepła i zadaszenie

Ciepła i czysta woda w basenie ogrodowym – pompy ciepła i zadaszenie

Podgrzewacz basenowy jest najpopularniejszym sposobem podgrzewania wody w basenie. Wynika to z prostoty instalacji i niskiej ceny sprzętu. Systemy ogrzewania basenu ogrodowego są zaprojektowane specjalnie do stosowania w takich zbiornikach: przekształcają energię elektryczną w ciepło. Woda przepływa przez komorę z elementami grzewczymi, a ze względu na stały obieg utrzymuje się wymagana temperatura wody.

Ekonomiczne pogrzewacze do wody w basenie

Ogrzewanie wody za pomocą podgrzewacza wymaga minimalnych nakładów inwestycyjnych. Urządzenia wyposażone są we wszystkie niezbędne czujniki sterujące przepływem i ciśnieniem wody dla bezpiecznej pracy. Niektóre modele są przeznaczone do pracy w basenach o wysokim stężeniu soli i chloru. Jeśli ktoś używa sprzętu do elektrolizy do uzdatniania wody, powinien sprawdzić właściwości podgrzewaczy wody pod kątem możliwości użycia w połączeniu z odpowiednimi instalacjami.

Basenowy wymiennik ciepła – przede wszystkim komfort

Jednym z głównych wskaźników komfortu domowego basenu jest stała temperatura wody, wspierana przez automatyzację na poziomie 25-28 stopni Celsjusza.Tylko w takim zbiorniku można się wygrzewać, zmywając zmęczenie z całego tygodnia pracy. Niestety temperatura wody w basenie nie osiąga takiego punktu bez użycia sprzętu grzewczego. Doskonałym rozwiązaniem problemu ogrzewania będzie instalacja wymiennika ciepła. Wodny wymiennik ciepła dla basenu jest jednym z najprostszych, najbardziej niezawodnych i skutecznych sposobów podgrzewania wody w sztucznym zbiorniku. Jest włączany tylko kilka razy dziennie, aby zrekompensować utratę ciepła podczas parowania i podczas częściowej wymiany wody. Inne urządzenia do ogrzewania wody to: pompy ciepła, grzałki elektryczne i solar do basenu.

Pompy ciepła – energooszczędny przełom w ogrzewaniu basenu

Zasada działania tego wysoce wydajnego i przyjaznego dla środowiska rodzaju ogrzewania basenu opiera się na takich zjawiskach fizycznych, jak kondensacja i parowanie, a także na jego bezpośrednio proporcjonalnej wartości – ciśnieniu. Mówiąc najprościej, pompa ciepła pobiera energię cieplną z nośnika ciepła, spręża ją i daje, mnożąc ją wielokrotnie, do gromadzenia wody. Jeżeli na zewnątrz termometr wskazuje 15 stopni, woda w basenie dzięki podgrzaniu przez pompę ciepła zapewni komfort termiczny. Pompy ciepła do basenów są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zbiorników, które są dość oddalone od domu.

Pompy ciepła mogą wykorzystywać energię powietrza w każdą pogodę, ponieważ mają wbudowane automatyczne sterowanie, które reguluje przepływ powietrza i dostosowuje się do warunków temperaturowych. Różne modele są zaprojektowane dla różnych ilości wody i są odpowiednie dla różnych warunków, ale wszystkie są wysokiej, jakości, bezpieczne i niezawodne. Pompa ciepła musi być umieszczona na wolnej przestrzeni, aby wokół niej był możliwy swobodny przepływ powietrza. Zakup pompy ciepła oraz pozostałych urządzeń oraz cenne wskazówki dostępne: https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/.

Zadaszenia basenu ogrodowego

Zarówno folia solarna jak i pokrycia basenowe wykonane z pianki poliuretanowej, czy rolety automatyczne, doskonale zabezpieczają basen przed utratą ciepła. Zamontowanie zadaszenia z aluminium i poliwęglanu, zapewnią również bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom domowym. Rolowana osłona basenów chroni przed kurzem, liśćmi i innymi drobnymi odpadkami przedostającymi się do wody.

Oprócz ochrony pokrywa basenu ma funkcję oszczędzania energii. Zatrzymuje ciepło i zapewnia oszczędności na ogrzewaniu. Ponadto, jeśli używa się foli solarnej do basenu, jako powłoki, można nie tylko zaoszczędzić ciepło, ale także użyć energii słonecznej do częściowego podgrzania wody. Specjalny system bąbelków załamuje promienie słoneczne, co przyczynia się do większego ogrzewania nie tylko powierzchni, ale także głębokich warstw wody. Skuteczne zakrycie basenu ogrodowe można zamówić: https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/.

Rolety basenowe – wygodne i estetyczne

Z reguły płótno powlekające jest cięte zgodnie z kształtem i rozmiarem basenu. Jeśli basen ogrodowy jest bardzo mały, nadal można ręcznie przykryć roletą. Ale co jeśli basen ma więcej niż 3 m? Wyjściem jest zainstalowanie rolet do zadaszeń basenowych. Materiał nierdzewny, z którego wykonane są rolety, doskonale toleruje zmiany temperatury i długo zachowuje swój wygląd i parametry techniczne. Innym sposobem zakrycia basenu ogrodowego jest zamontowanie standardowej plandeki, która produkowana jest z siateczki z tworzywa sztucznego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne