Strona głównaBiznesCzy warto płacić za typy bukmacherskie?

Czy warto płacić za typy bukmacherskie?

Każdy z grających na pewno spotkał się już z płatnymi typami oferowanymi przez wiele stron poświęconych tematyce bukmacherskiej. Na stronach tych można znaleźć diagramy, tabelki i bardzo wiele informacji zachęcających do skorzystania z oferty płatnych typów, potwierdzających skuteczność tej metody. Jednak należy do tego podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu bowiem to zbyt piękne by mogło być prawdziwe.

O co zatem chodzi?

Każdy chciałby zarobić jak najwięcej pieniędzy możliwie jak najszybciej i przy użyciu jak najmniejszego wysiłku. Cóż, takie czasy. Oglądając zapewnienia na stronie, statystyki i komentarze, nie raz zastanawialiście się czy może wykupić abonament na te typy. Pamiętajcie, że najlepsi typerzy osiągają zwrot w wysokości 5-8% w dłuższej perspektywie. I uwierzcie mi, że są to prawdziwe słowa, a jest ich może około 3% z całej grupy graczy. Zanim zatem zapłacisz za abonament zastanów się dlaczego dokładnie chcesz płacić za informacje, które są łatwo dostępne w internecie? Czy dlatego, że nie masz czasu ani ochoty na samodzielne badanie i analizę danych? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, wybierzcie jednego z najlepszych typerów i zapłaćcie mu.

Co przynosi samodzielne typowanie?

Samodzielność. Sam wybieram jaki wybiorę bonus bukmacherski (może to być zakład bez ryzyka), sam wybieram typy. W tym przypadku jestem ogromnie zadowolony, gdy znajdę zakład, który według mnie jest warty obstawienia, a przeglądanie i przeliczanie statystyk to coś przyjemnego. Przyjemnego dlatego, że jeśli zakład który obstawiłem nie wszedł, nie mogę winić nikogo innego poza mną. Co więcej, czuję mniejsze podirytowanie, ponieważ nie zapłaciłem za niego. Prawda jest taka, że nawet najlepiej przeprowadzona analiza i skrupulatnie sprawdzone i przeliczone statystyki nie mają wpływu na los. W związku z tym, jeśli nie zaakceptujesz tego typu sytuacji, wróć do poprzedniego akapitu i zapłać za typ.

Czy możemy zaufać czyjejś wiedzy?

Odpowiedź brzmi i tak i nie. Musicie zrozumieć, że wielu płatnych typerów nie da Wam 100 procentowej pewności i wielu nie zapewni regularnych, długofalowych zysków. W krótkim okresie czasu i owszem, mogą pokonać bukmachera i los. Większość płatnych typerów jednak w dalszym ciągu będzie opowiadało Ci, że to w dużej mierze poprzez jego umiejętność typowania ma doskonałe zwroty. Nic bardziej mylnego, przyjmijcie to do wiadomości. W zakładach sportowych bowiem to około 40% zarządzania budżetem (a nie każdy ma taki budżet jak Barcelona :), 40% szczęścia i 20% umiejętności. Uważam natomiast, że jeśli ktoś interesuje się sportem, a nie ma czasu na dłubanie w statystykach i analizach, powierzanie losu w obce ręce nie ma sensu. Analiza każdego zdarzenia jest bowiem bardzo prosta i każdy płatny typer robi to na podstawie historycznych statystyk, ostatniej formy i pewnych trendów w celu przewidzenia wyniku sportowego. Gdyby bowiem zakłady sportowe można było studiować, to o wiele więcej ludzi na świecie byłoby bogatymi. Zdecydowanie ważniejsze niż „umiejętności” w zakładach sportowych, jest to, w jaki sposób zarządzasz swoimi pieniędzmi.

W jaki sposób działają płatni typerzy?

Płatni typerzy najczęściej oferują swoje usługi jeśli zapłacisz im miesięczny abonament. Wówczas wysyłają Ci typ na email, lub poprzez SMS itd. Jednak bardziej racjonalna metoda to opłata w postaci prowizji, bowiem płacisz tylko za te typy, które są wygrane. To jest moim zdaniem propozycja godna zaakceptowania, gdyż jeśli na przykład wygrasz netto z zakładu 1000 złotych, typer inkasuje z tego dajmy na to 100 złotych.

Jak wybrać płatnego typera?

Przede wszystkim dowiedz się jak najwięcej o tej osobie. Najlepiej by ktoś z Twojego otoczenia już miał do czynienia z tym typerem, wówczas sytuacja jest dość klarowna. Gorzej jeśli wybierzesz pierwsze z brzegu ogłoszenie, bowiem każdy z typerów będzie wmawiał Ci jakie to niewiarygodne wyniki osiągał, a porażki najczęściej będzie bagatelizował. Nie poznasz tez faktycznego stanu jego wygranych i przegranych typów. Weź także pod uwagę jakie kursy typuje, a także jaki jest stosunek wygranych do przegranych, ponieważ jeśli jego typy są w granicach 1.40, a co trzeci kupon przegrywa, to i tak długofalowo jesteś na minus. Jeśli obstawia kursy po około 1.90 z taką samą skutecznością,  to jest już o wiele lepiej. Inną ważną kwestią jest to, czy Twój typer zapewnia dokładną analizę meczów, aby uzasadnić swoje typy bukmacherskie. W końcu weź pod uwagę to, że obstawianie największych lig na świecie nie jest dobrym kierunkiem, bowiem kursy tych zdarzeń bardzo dokładnie odzwierciedlają realistyczne szanse zespołu na wygraną. Jeśli jednak dostaniesz typ na 3 ligę polską, czy 3 ligę islandzką, śmiało możesz twierdzić, że typer poświęca swój czas na znalezienie jakiejkolwiek wartości, trendu w czasie analizy tego zdarzenia.

Podsumowanie

Oczywiście będzie to tylko moja opinia, ale uważam, że nie powinno płacić się za typy bukmacherskie, chyba że typer ma udokumentowane wyniki. Niekoniecznie bowiem zrobi coś lepiej niż sam byś to zrobił poświęcając trochę czasu. Ponadto, jeśli nie masz pewności, co do swoich umiejętności, istnieje mnóstwo darmowych typerów z wygranymi zakładami, którzy obstawiają z miłości, a nie dla pieniędzy. Zatem to, czy zapłacisz za typy czy tez nie, zależy głównie od Ciebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne