Strona głównaBiznesW Suwałkach powstaje innowacyjny system Klaster24

W Suwałkach powstaje innowacyjny system Klaster24

Polska Firma Konsoft otrzymała dofinansowanie  na opracowanie innowacyjnego systemu i nowoczesne urządzenie odczytowe do bilansowania energii elektrycznej. Klaster24 to pierwszy na rynku system, który  zdalnie odczytuje pomiary oraz bilansuje energię elektryczną w trybie ciągłym i na bieżąco. To system innowacyjny w skali międzynarodowej.

Wartość dofinansowania to 1 mln zł, które spółka przeznaczy na dokończenie modułów systemu oraz instalacje pilotażowe. Obecnie realizowane są w dwóch lokalizacjach:

– Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku

– Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach

Firma prowadzi rozmowy z innymi podmiotami, jednak ze względu na stan pandemii zostały przełożone na późniejszy okres.

Spółka zlokalizowana jest w północno-wschodniej części Polski, w malowniczych Suwałkach.

Co wyróżnia System Klaster24?

Na rynku nie ma obecnie oprogramowania do bilansowania energii, które daje klastrom takie możliwości jak Klaster24. System Klaster24 bilansuje energię elektryczną na poziomie pojedynczych minut uwzględniając jednocześnie dane historyczne. Systemy działające dotychczas, jedynie monitorowały energię
na postawie miesięcznych prognoz, a Klaster24 bilansuje energię
na podstawie faktycznego zużycia lub wytworzenia energii w czasie rzeczywistym.

Warto podkreślić, że urządzenia pomiarowe systemu Klaster24 można podłączyć do już istniejących liczników każdego rodzaju. Brak konieczności ich wymiany przynosi kolejne, realne oszczędności klastrom i operatorom.

Wykonywany bilans jest dopasowany do wytwórców i odbiorców energii.
W efekcie zastosowania tego systemu pomiaru, popyt i podaż energii można dostosować lepiej oraz efektywniej wykorzystać zasoby i odnawialne źródła energii. Dzięki systemowi Klaster24 można dokładniej zbilansować moc oraz na bieżąco monitorować generowaną i pobieraną energię.  Bilansowanie energii odbywa się w trybie ciągłym z wielu punktów poboru energii jednocześnie.

Projekt Wdrożenie modelu biznesowego oraz innowacyjnego systemu klaster24 na rynek krajowy i zagraniczny. Program Operacyjny Polska-Wschodnia 2014-2020 Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej projekt nr POPW.01.01.02-20-0002/19

Skontaktuj się z nami:
Konsoft Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki
e-mail: kontakt@konsoft.pl
mobile: +48 728 542 296

Konsoft Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki
NIP 8442365458
REGON 382901922
www.konsoft.pl

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne