Strona głównaBiznesDekorowanie kościoła na ślub

Dekorowanie kościoła na ślub

Mówiąc o aranżacji wystroju na wesele w pierwszej kolejności myślimy o udekorowaniu sali restauracyjnej. Jednak trzeba także mieć na uwadze wystrój kościoła. Jak podjąć się tego zadania? Zapraszamy do lektury. 

Wystrój kościoła powinien być przede wszystkim dobrany do preferencji pary młodej. Ponadto, myśląc o doborze stylu trzeba także pamiętać o wnętrzu kościoła. Niektóre śluby odbywają się w nowoczesnych kościołach inne w zabytkowych katedrach czy niewielkich kapliczkach. Dobierając dekoracje zdecydowanie warto mieć na uwadze wygląd danej placówki. Zazwyczaj głównym elementem dekoracji ceremonii ślubnej są kwiaty (np. hortensje, kwiaty bzu lub płatki róż). Jednak rzecz jasna kwiaty to nie wszystko. Przy wystroju świątyni możemy znacznie bardziej dać upust kreatywności. Oczywiście w ramach rozsądku gdyż kościół to miejsce uduchowione dlatego dekoracja nie może być zbyt ekspresyjna. 

Poza kwiatami, dekorowanie kościoła to różnego rodzaju lampiony i świece. Do tego można pokusić się o uroczysty dywan, pokrowce na krzesła i klęcznik, kokardy na ławki oraz szerokie spektrum materiałów ozdobnych (wśród nich szarfy, wstęgi tiule, woale). 

Przystąpienie do dekorowania kościoła wykonywane przez wyspecjalizowaną firmę rozpoczyna się od szczegółowej rozmowy z Parą Młodą. Ważnym jest aby dekoracje chociaż minimalnie odzwierciedlały osobowość Pary Młodej, jednocześnie odpowiadając zmysłowi estetycznemu gości oraz Państwa Młodych. Poza tym muszą nadawać wnętrzu wyjątkowego klimatu miłości. Tak aby podniosła chwila zaślubin miała swoją wyjątkową oprawę. 

Wiele par zostawia ten temat niemal na koniec listy. Najlepiej zlecić udekorowanie profesjonalistom, którzy poza dostarczeniem świeżych kwiatów postarają się o stworzenie kompozycji dekoratorskich niemal idealnie dopasowanych do wnętrza kościoła. Jednocześnie warto pamiętać że udekorowanie kościoła powinno być ściśle omówione z księdzem opiekującym się daną parafią. Czasami trzeba uzyskać specjalną zgodę, jednak zawsze trzeba przynajmniej powiadomić proboszcza o swoich planach dekoratorskich. Doświadczeni dekoratorzy zawsze starają się pogodzić sferę duchową z atmosferą miłości oraz materialnym pięknem zawartym w kwiecistych kompozycjach oraz licznych dodatkach cieszących oczy gości. 

 Więcej na temat dekoracji ślubnych na: https://dekorowanie.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne