Strona głównaBranżeDlaczego korepetycje z angielskiego są bardziej efektywne niż lekcje szkolne i kursy...

Dlaczego korepetycje z angielskiego są bardziej efektywne niż lekcje szkolne i kursy językowe?

Angielski jest dość trudnym do opanowania dla słowianów, ponieważ gramatyka słowiańskich języków buduje się na innych zasadach. Często dzieci mają problemy z czasami, bo język angielski ma 16 różnych czasów. Klasy w szkole zazwyczaj mają po 20-30 dzieci i jeden nauczyciel nie jest w stanie wszystkim przydzielić uwagę i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Nastolatki jeżeli nie dostają wystarczająco uwagi tracą interes do angielskiego. Później kiedy dochodzi do matury, oni mają kolejny problem. Jest to bardzo ważny egzamin. Wysokie wyniki pomagają przy wstępie do uniwersytetu. Otóż korepetycje z języka angielskiego pomagają uniknąć tych wszystkich problemów. 

Rodzice z kolei bardzo się przyjmują poziomem angielskiego ich dzieci, dlatego że z doświadczenia już wiedzą w nasze dni bez języka angielskiego niemożliwe znalezienie dobrej pracy. Nawet zwykły zawód kelnera wymaga podstaw angielskiego, co już mówić o prestiżowych zawodach prawnika, programisty itd.  

PROBLEMY PODCZAS NAUKI ANGIELSKIEGO ORAZ JAK KOREPETYCJE POMOGĄ ICH SIĘ POZBYĆ?

Prawie każde dziecko na początku nauki uważa, że język angielski jest trudny i nie da się go nauczyć. Poniżej przedstawione najbardziej powszechne problemy dzieci z nauczeniem się angielskiego:

  1. gramatyka jest bardzo skomplikowana i nie podobna do języka polskiego,
  2. wymawiania angielskich słów jest dość trudnym na początku, zwłaszcza akcent,
  3. trudno zrozumieć i zapamiętać zasady budowania różnych czasów, których istnieje więcej niż w polskim,
  4. wykładowcy w szkole wystawiają oceny bez uwzględnienia osobliwości konkretnego ucznia, co nie jest adekwatnym, ponieważ ktoś może mieć predyspozycje do uczenia się języków obcych, a ktoś nie i potrzebuje wtedy więcej czasu i uwagi ze strony nauczyciela.

Nauczyciel prywatny pomaga dziecku pozbyć się wszystkich trudności przy opanowaniu angielskiego. Korepetycje pobudowane takim czynem, że dziecko może zadawać pytania, prosić powtórzyć trudny temat i wtedy rezultat będzie znacznie lepszy. Zajęcia z korepetytorem są lepsze od lekcji szkolnych lub też kursów językowych. Lekcja angielskiego w szkole językowej jest trochę lepsza od tej, co prowadzi się w zwykłej szkole, gdzie jeden wykładowca na 20 uczniów. Na kursach językowych grupy mogą być około 5-8 osób, ale takie podejście też nie jest idealnym. Ponieważ w grupie mogą być razem osoby z różnym poziomem językowym i różną szybkością opanowania materiału. Dlatego lekcja z indywidualnym korepetytorem jest najlepszym wyborem. 

PROCES KOREPETYCJI Z NAUCZYCIELEM ANGIELSKIEGO. JAK ZBUDOWANA LEKCJA?

Korepetytor zawsze adaptuje lekcję do możliwości ucznia oraz celu, do którego dąży dziecko. Jeżeli to są zajęcia przygotowawczy do matury nauczyciel domowy będzie robić akcenty na zadaniach, które pojawią się na egzaminie, w przypadku zwykłych lekcji akcent można zrobić na mówieniu i rozumieniu tekstów angielskich, lub na dobrym czytaniu. 

Zwykłe zajęcia podzielone są na bloki:

  • czytanie,
  • pisanie,
  • słuchanie,
  • mówienie. 

Każdemu z bloków przydziela się kilka lekcji objętych jednym tematem oraz bloki też mogą być połączone między sobą. Na przykład, dziecko może otrzymać zadanie przeczytać tekst po angielsku, a później napisać swoimi słowami to co on zapamiętał. W taki sposób rozwija się od razu kilka umiejętności: czytanie, rozumienie tekstu, zapamiętywanie oraz pisanie w języku obcym. 

NIE MARNUJCIE CZASU, WYBIERAJCIE KOREPETYTORA Z ANGIELSKIEGO NA BUKI.ORG.PL JUŻ TERAZ!

Angielski nie jest takim trudnym jak się może wydawać, zwłaszcza ze wspaniałym nauczycielem nauka pójdzie szybko i sprytno! Korepetycje na pewno pomogą waszemu dziecku, tylko trzeba wybierać mentora, który się spodoba uczniu i będzie miał z nim dobry kontakt. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie oraz wykształcenie wykładowcy. Nie zapomnijcie przeczytać opinie innych o tym korepetytorze na stronie buki.org.pl, która stworzona dla łatwego poszukiwania nauczycieli domowych. 

Więcej na: https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne