Ekspresy do kawy

Wielu ludzi lubi pić kawę. Kawę pijemy bardzo często rano, w celu rozbudzenia się po nocy. Kawę pijemy także dla przyjemności, dla towarzystwa. Kawa jest podstawowym elementem diety wielu ludzi każdego dnia.

Kawa to popularny napój

W sklepach znaleźć możemy różnego rodzaju kawy pochodzące od różnych producentów. Dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo kaw, które robione są na podstawie różnego rodzaju receptur. Każda kawa posiada swój niepowtarzalny aromat i smak. Kawę można przyrządzać na wiele sposobów. Jedni lubią kawę przygotowaną w kawiarce, inni natomiast wolą kawę z ekspresu.

Ekspresy do przygotowywania kawy

Ekspres do kawy jest bardzo popularnym urządzeniem, z którego korzysta wielu ludzi w Polsce. Posiadanie ekspresu w domu staje się coraz bardziej powszechne. Jednak w sklepach oferujących te urządzenia znaleźć można różnego rodzaju ekspresy do kaw. Poszczególne ekspresy różnią się pomiędzy sobą ceną, wyglądem, jakością wykonania, a także funkcjonalnością. Wybór ekspresu, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej materii może być sporym wyzwaniem.

Od wyboru ekspresu zależy bardzo wiele. Jakość kawy oraz jej smak są bardzo mocno uwarunkowane tym, w jakim ekspresie zostanie ona przygotowana. Wyróżnić możemy kilka podstawowych rodzajów ekspresów do kawy.

Podział ekspresów do kawy na podstawowe kategorie

  • ekspresy przelewowe
  • ekspresy na kapsułki
  • ekspresy na saszetki
  • ekspresy kolbowe
  • ekspresy automatyczne

Ekspresy przelewowe

Działanie tego rodzaju ekspresu przypomina tradycyjne parzenie kawy w filiżance. Zagotowana woda przelewa się przez kawę wsypaną do filtra z papieru. Dzięki takiemu ekspresowi możemy przygotować dość sporą ilość kawy oraz dzięki płytce grzejnej możemy podtrzymywać jej wysoką temperaturę.

Ekspresy na kapsułki

Są to dość małych rozmiarów urządzenia, są całkiem wygodne. W takim ekspresie parzenie kawy polega na wybraniu odpowiedniej kapsułki, w której zawarty jest dany rodzaj kawy.

Ekspresy na saszetki

Tego typu urządzenie jest także bardzo wygodne w użyciu. Dzięki niemu można zaparzyć ulubioną kawę za naciśnięciem jednego przycisku. Ekspres na saszetki różni się od ekspresu na kapsułki niższym ciśnieniem, dzięki czemu powstająca w nim kawa jest bardziej delikatna.

Ekspresy kolbowe

Tego rodzaju urządzenia dają całkiem sporo możliwości parzenia kawy. Ekspres kolbowy to ekspres niskociśnieniowy. W ekspresie tym znajduje się pompa, dzięki której gorąca woda trafia pod odpowiednim ciśnieniem do pojemnika, w którym znajduje się zmielona kawa. Ekspresy kolbowe, zwłaszcza te nowoczesne posiadają wiele ciekawych opcji takich jak pienienie mleka, możliwość tworzenia trwałej, gęstej pianki.

Ekspresy automatyczne

To urządzenia ciśnieniowe, które mają bardzo uproszczoną obsługę. Co jakiś czas należy tylko wlewać wodę do pojemnika, wsypać ziarno. Generalnie robienie kawy tego typu ekspresem wiąże się z wciśnięciem guzika. Ekspresy automatyczne mają bardzo mocno zróżnicowane ceny, wszystko zależy od jego stopnia automatyzacji, producenta oraz funkcjonalności.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne