Strona głównaUncategorizedGry online, często zadawane pytania

Gry online, często zadawane pytania

W jaki sposób moje dziecko może komunikować się za pośrednictwem gier wideo online? Jakie narzędzia są dostępne, aby pomóc moim dzieciom tutaj?

Wiele gier oferuje użytkownikom możliwość czatowania z innymi graczami podczas gry. Gracze mogą „rozmawiać” za pomocą wiadomości typu Instant Messenger wpisywanych w trakcie gry, a także poprzez rozmowę głosową (dostępną dzięki zestawom słuchawkowym), która jest podobna do rozmowy przez telefon. Narzędzia kontroli rodzicielskiej są dostarczane na komputery PC i konsole, które mogą ograniczać funkcjonalność gry, w tym czat. Upewnij się, że twoje dzieci wiedzą, jak chronić swoją prywatność. Poradzić im, aby nigdy nie podawali żadnych danych osobowych, swoich zdjęć ani nie zgadzali się na spotkanie z kimś osobiście podczas korzystania z czatów online lub udostępniania informacji w swoim profilu użytkownika. Upewnij się, że wiedzą, jak najlepiej wykorzystać funkcje prywatności wbudowane w gry, Internet i usługi mobilne. Mogą one obejmować użycie maski głosowej w celu ukrycia głosu w grze wieloosobowej, a także sposobu blokowania i zgłaszania innych graczy oraz korzystania z funkcji wyciszenia, która może wyłączyć czat w wielu grach. Zachęcaj dziecko do korzystania z odpowiedniego ekranu lub postaci nazwa (zwana także tagami gracza), która jest zgodna z zasadami witryny gry. Nazwy te nie powinny ujawniać żadnych danych osobowych ani potencjalnie zapraszać do nękania. Oprócz czatów w grze wielu graczy czatuje na forach społecznościowych i stronach z treściami związanych z grami, w które grają. Gracze korzystają z tych stron do wymiany informacji o grach, a także do udzielania wskazówek i wskazówek innym osobom. Ważne jest, aby zachęcić dziecko do pamiętania o poszanowaniu jego prywatności również na tych stronach oraz do znalezienia sposobów zgłaszania napotkanych problemów.

Wypróbuj gry Friv na stronie Gryfriv.net, aby cieszyć się i zrelaksować.

Istnieje ogólnoeuropejski system klasyfikacji wiekowej informacji o grze (PEGI), aby pomóc rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych, podobnie jak w przypadku ocen BBFC dla filmów. Ocena gry potwierdza, że ​​jest ona odpowiednia dla graczy w pewnym wieku, ale nie wskazuje na poziom trudności. Etykiety wiekowe PEGI pojawiają się z przodu i z tyłu opakowania gier. Dodatkowe „deskryptory” pokazane z tyłu opakowania wskazują główne powody, dla których gra otrzymała określoną klasyfikację wiekową. Rodzice powinni szczególnie pamiętać o deskryptorze „gry online”, który wskazuje, czy można grać w grę online. W przypadku gier online użycie tego deskryptora oznacza, że ​​gra lub witryna znajdują się pod kontrolą operatora, który zarejestrował się w systemie oceny PEGI. Zachęcaj dziecko, aby uzyskiwało dostęp tylko do gier online odpowiednich dla jego wieku i zawsze sprawdzaj klasyfikację wiekową dowolnej gry przed zakupem dla dziecka, a także rozważając, czy ma on komponent online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne