Strona głównaUncategorizedJak wygląda pluskwa domowa i jej odchody?

Jak wygląda pluskwa domowa i jej odchody?

Pluskwy są teraz bardzo powszechne i denerwują ludzi na całym świecie. Te pasożytnicze owady żywią się głównie ludzką krwią. Pojawienie się ich na terytorium domu można wykryć przez pozostawiane przez nie odchody. Łatwiej je dostrzec niż same pluskwy domowe. Na zewnątrz odchody pluskiew wyglądają jak małe czarne kropki, przypominające nieco mak. Ale większą ilość pluskiew łatwo jest wyczuć przez charakterystyczny nieprzyjemny zapachem zepsutych malin.

Gdzie można znaleźć odchody pluskiew?

Pluskwy to małe pospolite owady, wysysający krew ludzką lub zwierzęcą, niektóre półprzezroczyste, żółtawe, ale wszystkie bez skrzydeł, z szerokim, przysadzistym ciałem i wyraźnie widocznymi poprzecznymi paskami przechodzącymi przez plecy. Głodne pluskwy są żółte, a najedzone ciemnobrązowe. Najczęściej odchody można zauważyć za obrazami, zdjęciami, blisko gniazdek lub na ścianie. Ich wydalanie następuje wkrótce po karmieniu, czyli wysysaniu ludzkiej krwi.

Ale to nie jedyne miejsce. Epicentrum odchodów będzie gniazdo pluskwy wraz ze złożonymi jajami i chitynowymi pancerzykami po linieniu. Czasami ludzie mylą odchody owadów z jajami, larwami. Jaja, w przeciwieństwie do kału, mają podłużny kształt i przezroczysty kolor perłowy. Odchody zanim stwardnieją i zamieniają się w ciemne kulki, mogą pozostawić plamy na prześcieradle, materacu lub innej powierzchni. Częstym siedliskiem pluskiew są miejsca położone w pobliżu łóżka, kanapy, fotela, materace, gniazdka, zasłony, firanki, abażury lamp itp.

Inne symptomy zagnieżdżenia się pluskiew w pomieszczeniu

Innym objawem bytowania pluskiew są czerwone kropki krwi, które można zauważyć na prześcieradle. Ponadto o zagnieżdżeniu się pasożytów świadczą martwe osobniki oraz ich jaja. Bardzo ważnym i przykrym dla człowieka symptomem jest pojawienie się na ciele czerwonych plamek na skórze, które mogą również przybierać formę bąbli. Ponadto powodują swędzenie, a czasami także pieczenie, a w miejscu ugryzienia może rozwinąć się obrzęk. Pluskwy nigdy nie gryzą tylko raz, powodują kilka ukąszeń, które przebiegają w formie linii lub trójkąta. Pluskwy żerują tylko w nocy, najczęściej między 12:00 a 3:00 w nocy więc ślady na twarzy, dłoniach, przedramionach, szyi, nogach, plecach i brzuchu można zauważyć rano.

Skuteczne metody usuwania pluskiew

Likwidacja pluskwy to trudne zadanie, dlatego domowe sposoby są nieskuteczne. Ze względu na szybkie rozmnażanie się osobników, od razu po stwierdzeniu ich obecności w domu lub firmie należy skontaktować się ze specjalistami DDD, którzy posiadają skuteczne środki zwalczające te insekty. Nowoczesnym i sprawdzonym w działaniu sposobem na pluskwy jest trójfazowa metoda stosowana przez specjalistyczną firmę wykonująca dezynsekcję polegającą na przeprowadzeniu 2 lub 3 zabiegów z użyciem różnych środków chemicznych.

Więcej informacji na temat pluskwy domowej na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne