Strona głównaUncategorizedManicure hybrydowy - jak przygotować płytkę paznokci?

Manicure hybrydowy – jak przygotować płytkę paznokci?

W hybrydowej stylizacji paznokci ma ogromne znaczenie, czy odpowiednio przygotujemy płytkę paznokcia do zabiegu. Od tego zależy końcowy efekt stylizacji – jej wygląd i trwałość. Przygotowanie powierzchni będzie wpływało na prawidłową przyczepność lakieru. Dodatkowo, bez odpowiedniego przygotowania płytki paznokci możemy doprowadzić do ich uszkodzenia. 

Po pierwsze – oczyszczenie płytki paznokcia

Zanim położymy lakiery hybrydowe, należy przede wszystkim oczyścić płytkę paznokcia z poprzedniej stylizacji. Należy to zrobić z użyciem specjalnego płynu do rozpuszczania lakieru hybrydowego lub acetonu do hybryd. Następnie, odsuwamy skórki lub wycinamy je z pomocą cążek.

Po drugie – zmatowienie płytki paznokcia

Czystą płytkę należy zmatowić. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to wykorzystanie frezarki kosmetycznej, ale trzeba to robić ostrożnie i umiejętnie, by nie uszkodzić powierzchni płytki. Dla początkujących osób nie jest to zalecane rozwiązanie. Drugą możliwością jest użycie bloczku polerskiego do paznokci lub pilnika gruboziarnistego o gradacji 180. Dzięki zmatowieniu lakiery hybrydowe będą lepiej przylegać do płytki.

Po trzecie – odtłuszczenie płytki

Płytka nie może być śliska i tłusta, ponieważ lakier nie będzie porządnie do niej przylegał i nie zwiąże odpowiednio w trakcie utwardzania. Należy odtłuścić powierzchnię za pomocą wacika nasączonego w cleanerze do paznokci. 

Po czwarte – preparaty poprawiających przyczepność

Można dla lepszego efektu stosować specjalne preparaty, mający poprawić przyczepność lakieru hybrydowego. Nie chodzi tutaj jednak o bazę, która jest podstawą przy malowaniu paznokci – chyba, że stosujemy lakiery typu „all in one”. Przyczepność poprawi primer – kwasowy lub bezkwasowy.

Te kwasowe zawierają kwas metaakrylowy, który wchłania się w płytkę i pomaga jej szczelniej łączyc się z lakierem. Z kolei bezkwasowy preparat zawiera octan etylu, więc jest łagodniejszy dla płytki paznokcia. Primer nie tylko odtłuszcza, ale także oczyszcza i dezynfekuje.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne