Nowofundland

Nowofundlandy to piękne, potężne, wzbudzające zachwyt psy. Potocznie nazywane także wodołazami. Rasa ta powstała na terenach Nowej Fundlandii. Nowofundland jest psem o masywnej budowie, mocny, dobrze umięśnionym o wspaniałym i harmonijnym ruchu. To duże psy, wysokość psa sięga 71 cm, a suczki 66 cm. Są również ciężkie, ich waga może wynieść 68 kg w przypadku psów, waga suczki do 54 kg.

Nowofundland wygląda imponująco, pokryty jest długa i gęstą szatą. Nowofundlandy to psy pełne godności, pogodne, przyjazne wobec całego świata. Znane są ze swej niezmąconej łagodności. To rasa zrównoważona, pozbawiona agresji, spokojna i inteligentna. Nowofundland jest psem bardzo uczuciowym i prostolinijnym. Cechuje go życzliwe nastawienie do wszystkich. Nowofundland to wspaniały przyjaciel i towarzysz dla całej rodziny, pod warunkiem, że od samego początku poświęcisz mu czas. Wymagają odpowiedniej socjalizacji, konsekwentnego wychowania i kreatywności. To psy, które uwielbiają wodę. Nowofundland jest psem, który kocha pracę z człowiekiem i lubi być blisko niego. Uwielbia uczestniczyć w życiu rodzinnym, to nie jest rasa, która lubi zostawiać sam na sam. Jeśli szukacie psów tej rasy do sprawdźcie hodowle nowofunlandów, które należą do Związku Kynologocznego w Polsce, który należy do federacji FCI-największej na świecie organizacji kynologicznej.

Nowofundland wymaga stałej pielęgnacji zwłaszcza w okresie linienie, ważne jest systematyczne wyczesywanie. Ich sierść jest odporna na przemoczenie i wilgoć. Żywienie tej rasy wymaga stosowania karmy bardzo dobrej jakości. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu. Posiłki powinny być lekkostrawne, niezbyt obfite, aby nie obciążały żołądka. Lepiej dzienną dawkę żywieniową podzielić na dwie lub trzy porcje.

Nowofundlandy mają piękne kolory umaszczenia. Na ulicach możemy spotkać psy czarne, brązowe i biało-czarne. Każdy z nich wygląda imponująco.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne