Strona głównaUncategorizedPrzyjęcie okazjonalne - w domu czy w restauracji?

Przyjęcie okazjonalne – w domu czy w restauracji?

Co jakiś czas, chcąc czy nie chcąc, musimy zorganizować przyjęcie okazjonalne. Niezależnie od tego, czy będą to nasze urodziny, imieniny, opijanie awansu czy czegokolwiek innego, zawsze stajemy przed jednym zasadniczym pytaniem: gdzie takowe zorganizować? Opcje są dwie: możemy zrobić w domu, albo też w restauracji. Która opcja wydaje się być rozsądniejsza?

Dom – czy warto?

Organizowanie przyjęcia we własnym domu ma sporo zalet – tą największą jest wygoda. Sami wiemy, które pomieszczenie przeznaczyć na imprezę, a które z niej wyłączyć. Nie płacimy przy tym ani grosza za żaden lokal. Po drugie, sami jesteśmy w stanie przygotować jedzenie, co zredukuje znacząco koszt tego przedsięwzięcia. Warto również wspomnieć o tym, że nie będzie problemów z dotarciem na miejsce – czy to gości, czy też nas samych. W końcu każdy wie, gdzie mieszkamy. Nie płacimy za obsługę ani za inne dodatki.

Minusów jednak jest sporo – przede wszystkim niepokojące może być to, że musimy pilnować naszych gości w czasie zabawy. Nie chcielibyśmy, aby ktoś coś ukradł albo zniszczył – a na imprezie z pewnością będą osoby, których nie znamy, bo zazwyczaj każdy przychodzi z osobą towarzyszącą. Co jednak najbardziej irytujące, tuż po przyjęciu będziemy musieli w pełni po nim posprzątać. Spać pójdziemy zatem najpóźniej, jeżeli w ogóle.

Restauracja i brak większej odpowiedzialności

Przyjęcia okolicznościowe w restauracji są specyficzne, przede wszystkim ze względu na ich cenę – nie dość, że zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do skorzystania z cateringu restauracji, a zatem nie możemy samodzielnie (i taniej) przygotować jedzenia, to jeszcze musimy płacić za samą rezerwację, zazwyczaj w cenie zależnej od ilości gości. Płacimy także za ludzi pracujących w trakcie przyjęcia. Plusem jest jednak to, że to na właścicielach restauracji spoczywa cała odpowiedzialność – oni przygotowują wszystko i dbają o “techniczną stronę” imprezy. Co ważne, goście nie brudzą i (chcąc nie chcąc) niszczą naszego domu czy mieszkania – my z kolei nie musimy po nich sprzątać. Wraz z końcem przyjęcia sami opuszczamy lokal i na tym kończą się nasze zmartwienia.

Więcej na temat organizowania przyjęć w restauracji na: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne