Strona głównaUncategorizedUłatwienie poruszania się między pomieszczeniami dzięki rampom progowym aluminiowym

Ułatwienie poruszania się między pomieszczeniami dzięki rampom progowym aluminiowym

Osoba niepełnosprawna niekiedy na problem przy samodzielnej próbie przemieszczenia się z pokoju do pokoju przez próg w drzwiach. Osoba chora ma problem by o własnych siłach używając wózka inwalidzkiego lub podpórki inwalidzkiej sama sobie z tym poradzić. W celu ułatwienia poruszania się między pomieszczeniami osobnie chorej stosuje się rampy progowe aluminiowe. 

Rampy progowe aluminiowe – dla kogo?

Rampa progowa aluminiowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, starszych poruszających się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy podpórek inwalidzkich po domu, mieszkaniu, pomieszczeniach zawierających progi w drzwiach utrudniających komfortowy przejazd. Rampy progowe aluminiowe sprawią, że próg drzwi nie jest odczuwalny oraz nie stawia oporu przy próbie przejechania. Zastosowanie ramp progowych znacznie ułatwia przemieszczanie się osobie niepełnosprawnej, z problemami układu ruchowego.

Jak używać rampy progowej aluminiowej?

Rampy progowe aluminiowe likwidują progi o wysokości o 3 centymetrów do 7 centymetrów. Ustawienie rampy progowej aluminiowej jest bardzo proste. Z pomocą w nałożeniu rampy na próg poradzą sobie nawet na przykład wnuki osoby chorej. Wystarczy położyć rampę na próg, w całości go pokrywając. W ten sposób przykryty próg rampą progową jest możliwy do przejazdu dla wózka inwalidzkiego.

Zalety ramp progowych aluminiowych 

  • ułatwienie przejazdu przez progi w domu, mieszkaniu, biurze
  • łatwość użytkowania
  • umożliwienie samodzielności osobie niepełnosprawnej
  • mobilność osoby niepełnosprawnej po pomieszczeniach wewnętrznych
  • wysokie dopuszczalne obciążenie nawet do 350 kilogramów
  • likwiduje progi od 3 centymetrów do 7 centymetrów
  • lekka, poręczna konstrukcja
  • wytrzymałość
  • dobra przyczepność i poczucie stabilności

Rampy progowe aluminiowe w przestrzeniach publicznych dają możliwość odwiedzania przez osoby niepełnosprawne takich miejsc jak: restauracje, bary, muzea itp. Propagowanie ramp progowych jest świetna inicjatywą jako tolerancja osób niepełnosprawnych w przestrzeniach publicznych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne