Strona głównaUncategorizedDla kogo są podnośniki transportowo - kąpielowe?

Dla kogo są podnośniki transportowo – kąpielowe?

Podnośniki transportowo-kąpielowe to niezawodne urządzenie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi lub przewlekle chorymi. Przydatne są również w pomocy i codziennej pielęgnacji osób starszych. Czynności higieniczne dla zdrowej osoby są czymś naturalnym i prostym, rutyną dnia codziennego. Niestety są osoby, które nie są w stanie same zadbać o te codzienne czynności. Na szczęście na rynku jest coraz więcej ciekawych i praktycznych rozwiązań, które wspomagają osoby niepełnosprawne i ich opiekunów w codziennych czynnościach. W poniższym artykule opiszemy jedno z takich urządzeń, jakim jest podnośnik transportowo – kąpielowy.

Dla kogo podnośnik transportowo-kąpielowych?

Podnośniki transportowo – kąpielowe to urządzenia wykorzystywane w opiece nad seniorami, osobami przewlekle chorymi, a także niepełnosprawnym. Często można je spotkać w domach opieki, szpitalach, hospicjach, ale też w prywatnych domach, gdzie sprawuje się opiekę nad osobą wymagającą pomocy. Podnośnik transportowo – kąpielowy wyposażony jest w kółka, które są mocne i zapewniają bezpieczny transport. Z powodzeniem służą do transportu pacjenta z jednego pomieszczenia do drugiego. To urządzenie, które zostało skonstruowane właśnie z myślą o osobach, które nie mogą same się poruszać lub są zbyt słabe by samodzielnie się przemieszczać. Podnośnik z łatwością podnosi osobę z łóżka i transportuje ją w dowolne miejsce. Sporym plusem tego rozwiązania jest to, że podnośnik można złożyć i w łatwy sposób przewieźć je w inne miejsce w razie potrzeby.

Ile kosztuje podnośnik transportowo – kąpielowy?

Podnośnik transportowo – kąpielowy to sprzęt, który ułatwia życie zarówno pacjentowi jak i Jego opiekunowi. Nie jest to najtańszy sprzęt, ale zakup podnośnika transportowo – kąpielowego jest dofinansowywany. Ceny podnośników mogą osiągać od 3000 do 6000 tysięcy złotych brutto, w skrajnych przypadkach nawet więcej. Dofinansowanie może stanowić aż 95% wartości urządzenia. Dzięki temu więcej potrzebujących osób może korzystać z tego urządzenia, które ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Przy wyborze podnośnika transportowo – kąpielowego samemu można wybrać rodzaj nosidła, może być to nosidło uniwersalne, z zagłówkami lub stosowane do toalet.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne