Strona głównaBiznesZanim rozpoczniemy budowę basenu

Zanim rozpoczniemy budowę basenu

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZED BUDOWA BASENU?

Basen w naszym ogrodzie to ogromna atrakcja, i poniekąd w kraju nad Wisłą w dalszym ciągu wyznacznik luksusu i prestiżu, oczywiście o ile rozmawiamy o dużym basenie, zamontowanym w niecce. Decydując się na basen, musimy uwzględnić między innymi jego wielkość, oraz kształt, jaki chcemy uzyskać, wielkość niecki i materiały, wykorzystane do jej budowy, które okazuje się, że są największym wyzwaniem. Większość osób, które decydują się na basen, przeważnie korzysta z usług bądź doradztwa firm specjalizujących się w budowie i aranżacji tego typu obiektów https://www.folkpool.pl/.

W dalszym etapie inwestycji, gdy niecka z basenem będzie już praktycznie gotowa, nie zapominajmy o kolejnych wydatkach, jak chociażby akcesoria do czyszczenia basenu wraz ze specjalistycznymi odkurzaczami https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu,709.htm.

Budowę basenu zasadniczo możemy podzielić na 3 główne etapy:

  1. Zaprojektowanie i wykonanie niecki oraz podprowadzenie instalacji. Plusem jest, że te czynności możemy wykonać samodzielnie, o ile mamy doświadczenie w tego typu konstrukcjach.
  2. Przygotowanie i podłączenie przyłączy doprowadzających wodę do podgrzania i przeprowadzającej jej przez odpowiednie filtry umożliwiające jej oczyszczenie. To zadanie korzystniej jest zlecić specjaliście lub hydraulikowi.
  3. Ostatni etap polega na wykończeniu niecki po przez wyścielenie jej płytkami lub innym materiałem, a także montaż przykrycia. Czynności te możemy zrealizować, bez pomocy specjalisty.

WŁAŚCIWE WYMIARY BASENU

Wielkość basenu będzie miała bezpośredni wpływ na koszty związane z jego utrzymaniem i funkcjonowaniem. Inwestorzy, którzy są właścicielami domków jednorodzinnych przeważnie budują baseny o wymiarach 10 x 6 x 3,5 m. To jak duży będzie nasz basen, poza kosztami utrzymania będzie wynikało również z powierzchni i możliwości naszej działki oraz od kosztów jednorazowych, które musimy przeznaczyć na inwestycję i wybudowanie basenu. Pamiętajmy, że im większa niecka, tym nie tylko większe koszty utrzymania basenu, ale również większa ilość wody, którą musimy przepompować i przefiltrować. Pompki, co prawda w skali całego roku mają znikome zużycie energii i nie przekładają się zbyt mocno na koszty związane z użytkowaniem basenu, podobnie jak jego dezynfekcja i zakup odpowiednich preparatów do czyszczenia. Okazuje się, że najwięcej energii pochłania piec podgrzewający i utrzymujący jej temperaturę. Warto o tym pamiętać, jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.

ZANIM ROZPOCZNIEMY BUDOWĘ BASENU..

W naszych projektach pamiętajmy o uwzględnieniu poziomu wód gruntowych, które będzie miało istotne znaczenie, szczególnie w zimie, gdy basen będzie pusty. Niewystarczające wzmocnienie dna basenu oraz jego ścian i nie zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji może się okazać fatalne w skutkach. Przykładowo, zamarzająca w zimie woda, może wywierać większy nacisk na nieckę prowadząc do jej uszkodzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne