Strona głównaUncategorizedZawilgocenie ścian

Zawilgocenie ścian

Zawilgocenie ścian to stosunkowo częsty problem zarówno w starym jaki i w nowym budownictwie. Podwyższony poziom wilgoci to doskonałe warunki do rozwoju pleśni i ogólnego zanieczyszczenia powietrza, dlatego z troski o własne zdrowie należy szybko przeciwdziałać skutkom zalania. Jednocześnie trzeba zauważyć że zawilgocone ściany niekoniecznie muszą być następstwem zalania. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być nieprawidłowo wykonane fundamenty, zła cyrkulacja powietrza wewnątrz budynku, nieprawidłowo wykonana izolacja oraz wiele innych problemów o charakterze budowlanym.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na temat odpowiedniej izolacji. Wilgotne chłodne powietrze dochodzące z zewnątrz styka się z nagrzanym powietrzem wewnątrz powodując skraplanie.  W przypadku prawidłowo wykonanej izolacji nie ma takiej możliwości by woda zostawała wewnątrz ścian. Natomiast słaba izolacja tworzy doskonałe warunki do rozwoju wilgoci. W takim wypadku po przeprowadzeniu procesu osuszania zaleca się wykonanie nowej termoizolacji.

Czasami możemy spotkać się z opiniami głoszącymi że do osuszania mieszkania wystarczy kilkudniowe bądź kilkutygodniowe wietrzenie pomieszczeń. Jednak w rzeczywistości takie działania nie przynoszą długotrwałych skutków. W celu skutecznego osuszania ścian należy skorzystać ze specjalistycznych urządzeń. Na rynku istnieje wiele firm oferujących skuteczną usługę osuszania, dlatego zalecamy skontaktować się z profesjonalistami. Pomogą dobrać odpowiednią metodę, opracować strategię osuszania, doradzą jak postępować w przyszłości by uniknąć problemów z zawilgoceniem raz na zawsze.  

 Dlaczego warto szybko zgłosić się do specjalisty? Zawilgocone ściany to znakomite warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Długotrwałe przebywanie w towarzystwie pleśni może mieć swoje odzwierciedlenie w stanie zdrowia. Ponadto, trzeba mieć na uwadze że szybsza i zdecydowana interwencja zazwyczaj pozwala zadziałać skuteczniej. 

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie macie problemów z wilgocią zalecamy sprawdzenie murów pod kątem izolacji, zgodnie z zasadą mówiącą że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Więcej informacji na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-budynkow

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne