Strona głównaUncategorizedCo mogą zaoferować domy opieki dla seniorów?

Co mogą zaoferować domy opieki dla seniorów?

Często w wieku starszym lub z powodu przebytych chorób i urazów osoby tracą sprawność. Potrzebna jest całodobowa opieka specjalistyczna. Rodziny z uwagi na finanse, sytuację zawodową czy warunki mieszkaniowe nie mają możliwości zapewnienia stałej opieki. Rozwiązaniem może być wybór miejsca dla osób niesamodzielnych.

Jak podjąć decyzję o pobycie osoby bliskiej w ośrodku? 

Taka decyzja nigdy nie jest łatwa, czasami podejmuje się ją po trudnościach w opiece nad chorym w warunkach domowych, w niektórych przypadkach takie zalecenia dostaje się od lekarza – w szpitalu lub podstawowej opiece zdrowotnej. Najczęściej zatem umieszczając osobę w miejscu dla osób niesamodzielnych rodzina czy osoby bliskie kierują się dobrem tej osoby. W ośrodkach dla osób potrzebujący wsparcia na co dzień powinni pracować specjaliści, jak opiekunowie, pielęgniarki, lekarz czy dietetyk by móc zapewnić całodobową opiekę.

Gdzie często są poszukiwane są specjalne ośrodki i co DPS powinien zapewnić?

Głównym punktem może być centralna Polska, ze względu na dużą liczbę mieszkańców. Emeryci powinni mieć zapewnione godne miejsce do odpoczynku na ostatnim etapie swojego życia. Więc jeśli rodzina mieszka w mieście można poszukać miejsca dla osób starszych pod Warszawą. Na pewno ma to dużo atutów, jak spokojna okolica, ogromną zaletą może być też ogród. Ważnym elementem jest również możliwość odwiedzin przez osoby bliskie, punkty z reguły mają wyznaczone godziny takich odwiedzin, to ze względu na ustalony wcześniej plan dnia, który jest istotny (np. przy demencji). Najważniejszym elementem jest oczywiście całodobowa opieka i pomoc osobą chorym czy starszych w czynnościach życia codziennego, zdarzają się miejsca, gdzie podopieczni włączani są do obowiązków, ale to kwestia indywidualna. Domy seniora pod Warszawą, ale nie tylko zapewniają również rozrywkę różnego typu, np. spacery czy spotkania integracyjne.

Podsumowując, dom opieki może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia całodobowa, pełną opiekę nad pacjentem. Należy jednak przed wybraniem takiego miejsca zastanowić się, przeanalizować różne możliwości, to pozwoli wybrać najbardziej komfortowe rozwiązanie dla podopiecznego jak i jego bliskich.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne