Strona głównaUncategorizedJak zatroszczyć się o ciepło maluszka podczas chłodnych jesiennych spacerów?

Jak zatroszczyć się o ciepło maluszka podczas chłodnych jesiennych spacerów?

Chłodne jesienne spacery nie muszą wiązać się z koniecznością nakładania na niemowlaka ogromnej ilości ciepłych ubrań, aby zabezpieczyć dziecko przed zimnem. Jest to uciążliwe zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, które bardzo nie lubią procesu nakładania na siebie kolejnych warstw. Istnieje bardzo proste rozwiązanie jakim jest otulacz do fotelika, będący przyjemną alternatywą dla ciągłego ubierania i rozbierania maluszka.

Komfort cieplny maluszka do podstawa

Ważnym jest, aby zapewnić poczucie ciepła i zabezpieczyć przed zimnem swojego maluszka. Otulacz do gondolki pozwoli na zachowanie odpowiedniej temperatury oraz ochroni niemowlaka przed wychłodzeniem. Mamy szczególnie cenią sobie takie rozwiązanie, gdyż jego zastosowanie pomaga wyciszyć niemowlaka, a co najważniejsze – cieszyć się wspólnym spacerem nawet w chłodnych porach roku.

Czy otulacz jest dobrym rozwiązaniem dla fotelika samochodowego? 

Jest nie tylko dobre, ale również bezpieczne rozwiązanie. Zaleca się, aby pasy zabezpieczające przylegały jak najbardziej do ciała. W tym celu należy wyeliminować wszelkie luzy i powierzchnie umożliwiające ześlizgnięcie się pasów zabezpieczających, co jest bardzo prawdopodobne w przypadku wielu warstw ubrań. Otulacz do fotelika samochodowego, zapewni zatem nie tylko komfort cieplny, ale również bezpieczeństwo podczas transportu. Warto dodać, że dzięki szczelnemu owinięciu maluszka, zmniejszamy ryzyko odsłonięcia części ciała, a w związku z tym – wychłodzenia.

Jak ubrać niemowlaka pod otulacz do fotelika?

Ubiór dla maluszka powinno się dostosować do pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Wiosna i jesień nie są wymagające względem ubioru niemowlaka pod otulacz, wystarczy dobrać odpowiednie body z długim rękawem, na nie nałożyć spodenki i odpowiednie skarpetki, natomiast jeśli na zewnątrz jest chłodniej niż zazwyczaj, pamiętajmy o dodatkowym sweterku lub bluzie oraz koniecznie o ocieplaczach na stópki. Zimą zaleca się, aby na krótkie body założyć ciepły pajacyk. Dodatkowe konieczne ciepło zapewnią długie śpioszki i skarpetki, o których nie wolno zapominać.

Otulacz do fotelika samochodowego oraz otulacz do gondolki to idealne rozwiązanie dla rodziców ceniących sobie komfort maluszka oraz zapewnienie mu odpowiedniego ciepła. Warto rozważyć, czy taki sposób na urozmaicenie spacerów lub podróży w chłodne dni nie będzie idealnym rozwiązaniem również dla nas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne