Strona głównaBiznesJak znaleźć dobry sklep z kawą?

Jak znaleźć dobry sklep z kawą?

Jeśli lubisz aromat i smak prawdziwej kawy to z pewnością poszukujesz sklepu z kawą z prawdziwego zdarzenia. Ciągłe kupowanie kawy znanych producentów nie jest szczytem marzeń prawdziwego entuzjasty “małej czarnej”. Jak zatem znaleźć dobry sklep z kawą? Czym się kierować? Sprawdźmy!

Gatunek kawy

Każdy entuzjasta kawy powinien wiedzieć, że na świecie istnieje ponad 60 gatunków kawy. Z czego niemal ¾ wszystkich plantacji uprawia Arabice. Warto wiedzieć, że Arabica występuje w różnych odmianach, które wyraźnie różnią się smakiem.

Co ciekawe, Arabica ma nieco mniejszą ilość kofeiny od Robusty. Poza większą zawartością kofeiny, charakterystyczną cechą Robusty jest bardziej goryczkowy smak, dlatego z reguły jest wykorzystywana jako element mieszanki w kawach przeznaczonych do espresso.

Warto pamiętać o tym, że wiele kaw ma dosyć jasno opisane nuty smakowe na opakowaniu.

Mielona czy ziarnista

Powszechnie panuje opinia mówiąca, że lepszym wyborem jest kawa ziarnista. Najprawdopodobniej to przekonanie wzięło się z tego, że kawa mielona krócej zachowuje świeżość. Pomimo to, kawa mielona jest bardzo chętnie kupowana, gdyż w przypadku kupna ziarnistej trzeba dysponować młynkiem.

Gdzie kupić kawę?

Naszym zdaniem najlepiej kupować kawę w specjalistycznych sklepach. Niekoniecznie muszą to być oferty skierowane do profesjonalnych baristów, jednak dobrze, gdy określony sklep z kawą ma po prostu trochę szerszy asortyment niż to co spotykamy w przysłowiowym hipermakecie. W dobrych sklepach internetowych znajdziemy szczegółowe opisy każdego produktu. W szczególności warto zwrócić uwagę na gatunek, odmianę ziaren, kraj pochodzenia oraz informacje o stopniu palenia.

Dobry sklep z kawą poza szerokim asortymentem powinien wyróżniać się nienaganną obsługą klienta i umiejętnością doradzenia, która kawa będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. To oczywiste, że nic nie zastąpi degustacji, lecz dobry barista potrafi coś polecić biorąc pod uwagę chociażby preferowany sposób parzenia oraz rodzaj ekspresu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne