Strona głównaUncategorizedKurs na prawo jazdy

Kurs na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy większości osób kojarzy się ze stresem i niemiłym obowiązkiem. Jeśli nie chcesz dołączyć do grona osób, które mają niemiłe wspomnienia z procesem uzyskiwania prawa jazdy to zdecydowanie polecamy solidne przygotowanie przed przystąpieniem do części egzaminacyjnej. Jak wygląda kurs na prawo jazdy Rzeszów? Na jakie elementy trzeba w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkoleniowego? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Teoria

Kurs powinien zawierać co najmniej 30 godzin lekcyjnych (30×45 minut). Podczas części teoretycznej przyszli kierowcy poznają materiał obejmujący podstawy kierowania pojazdem, uczą się zasad ruchu drogowego oraz przyswajają wiedze z zakresu praw i obowiązków kierowcy.

Praktyka

Część praktyczna to 30 godzin zegarowych (30×60 minut) spędzonych za kierownicą samochodu. Rozpoczęcie jazdy pojazdem powinno odbyć się dopiero po skończeniu kursu teoretycznego. Charakterystyczną cechą jazdy popularną elką jest jazda na placu manewrowym. Oczywiście poza placem aspirujący kierowca powinien odbyć jazdy w ruchu miejskim oraz poza obszarem zabudowanym.

Wybór szkoły jazdy

Zanim jednak rozpoczniemy kurs musimy wybrać ośrodek szkoleniowy. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę?

 • Cena – ceny kursów różnią się od siebie. Zazwyczaj cena prawa jazdy w Rzeszowie to koszt rzędu 1400zł. Ponadto, przyszły kierowca musi się liczyć z dodatkowymi kosztami:
  • Koszt fotografii – około 25zł
  • Koszt badań lekarskich – około 200zł
  • Po zdanym egzaminie należy złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy i uiścić opłatę – 100,50zł
 • Zdawalność wybranego ośrodka szkoleniowego.
  Nie jest tajemnicą że niektóre szkoły jazdy mogą poszczycić się lepszą zdawalnością a inne trochę słabszą.
 • Kompetencje kadry organizującej kurs.
  Często pomocne mogą okazać się opinie innych osób, które przeszły kurs w danej szkole jazdy.
 • Przyjazna atmosfera.
  Chyba nikogo nie trzeba przekonywać że ten punkt jest naprawdę ważny. Spędzenie 30 godzin z drugą osobą podczas nauki jazdy samochodem to co najmniej kilka miesięcy regularnych spotkań. Każdy kursant przyznaje że niezwykle ceni sobie gdy szkoleniowiec wykazuje się cierpliwością i życzliwym podejściem do kursanta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne