Strona głównaBiznesZalety konstrukcji stalowych

Zalety konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe są powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie. kojarzą się głównie z budową obiektów wielkopowierzchniowych takich jak hale magazynowe, hale produkcyjne lub obiekty handlowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że coraz częściej widuję się budynki jedno lub wielorodzinne które również zostały wzniesione przy użyciu w tej technologii. Spore zainteresowanie konstrukcjami stalowymi oznacza, że technologia ta musi charakteryzować się pewnymi zaletami. Część zalet przedstawiamy w tym artykule. Poza tym, przyjrzymy się ewentualnym wadom.

Zalety konstrukcji stalowych

Wśród najczęściej wymienianych zalet konstrukcji stalowych jest krótki czas wznoszenia w budynku oraz niższa cena w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Elementy służące do wzniesienia konstrukcji są prefabrykowane w miejscu produkcji. Natomiast w miejscu, w którym budynek jest wznoszony wystarczy zamontować prefabrykowane elementy co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu związanego z przeprowadzeniem prac budowlanych.

Ekipy budowlane cenią fakt, że warunki atmosferyczne podczas montażu mogą być mniej sprzyjające niż na przykład w przypadku wykonywania konstrukcji żelbetowych. Na przykład montaż może odbywać się zimą co w takim klimacie jak w Polsce ma niebagatelne znaczenie.

Dosyć oczywistą zaletą jest stabilność konstrukcji stalowej. Stal to bardzo wytrzymały materiał, na którym można polegać przez wiele lat. Inwestorzy planujący budowę nowej nieruchomości zdecydowanie cenią sobie inwestycje, które będą służyły niezawodnie przez długie lata.

Wady konstrukcji stalowych

Tam, gdzie są zalety występują również wady. Jedną z nielicznych wad jest średnia odporność na pożar, dlatego konstrukcje stalowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego. Co najmniej w postaci pomalowania ogniochronną farbą.

Kolejnym zagrożeniem jest korozja, uwidaczniana w postaci utleniania się żelaza. Dlatego konstrukcja stalowa koniecznie powinna być zabezpieczona powłokami malarskimi. Jest to jeden z powodów dlaczego konstrukcji stalowych raczej nie używa się w środowiskach o bardzo dużej wilgotności.

Więcej na temat wad i zalet konstrukcji stalowych http://www.konstrukcjestalowe-metbud.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne